Müüja tingimused

Müüja tingimused

Müüja tingimused

1. Portaal Eesti Maatoit on mõeldud Eestis tegutsevatele kohaliku toidu tootjatele enda ja oma toodete tutvustamiseks ning müügi võimaldamiseks otse tootjalt tarbijale, samuti eraisikutele toiduga seotud ostu-müügi kuulutuste vahendamiseks.

2. Kohaliku toidu tootja võib olla esmatootja, töötleja, toitlustusettevõte, jaekaupleja, e-kaupleja või ühekordsetel üritustel toidupakkuja või kaupleja.

3. Tootja jälgib toiduohutusnõudeid ja omab vajalikke lube.

4. Pakutavate toodete põhitooraine peab olema kodumaine – kas aiast, põllult või metsast. Eriti tore, kui see on enda kasvatatud või pärineb lähiümbrusest.

5. Toodete koostises võib kasutada mittekodumaised maitseained, köögi- ja puuvilju, pähkleid, seemneid, jahusid ja jahutooteid, riisi, kaunvilju, rasvu, alkoholi jms põhitooraine maitsestamiseks või selle täiendamiseks vastavalt retseptile.

6. Toodetes ei kasutata maitsetugevdajaid ega sünteetilisi toiduvärve ja säilitusaineid.

7. Ettevõtte infos kirjeldatakse ka müügikohti ja –viise, kust ja kuidas saab ettevõtte tooteid osta.

8. Ettevõte kontrollib vähemalt kord aastas oma andmeid ja vajadusel kaasajastab.

9. Ettevõte hoolitseb selle eest, et pakutav valik vastaks ka laoseisule. Kui mõni toode on otsas, kuid plaanitakse sobival ajal taas müüki panna, võib lisada vastava märke.

10. Sobiva toote leidmisel võtab ostja müüjaga ühendust e-posti või telefoni teel ja lepitakse kokku ostutingimused (sh kauba üleandmine).

11. Müüja lähtub hea suhtlemise ja teeninduse põhimõtetest.