Meist

Meist

Meist

Eesti Maatoit on kohaliku toidu portaal, mis tutvustab toidutootjaid ja nende tooteid ning võimaldab osta otse tootjalt. Tootjatel tekib võimalus omatoodangut turundada ja turustada. Portaaliga võib liituda Eestis tegutsev toidutootja, kes kasvatab või valmistab siin kasvatatud toorainest toitu.

Lisaks on portaalis kuulutuste sein, kus saavad kõik, kel porgandeid või moosi rohkem kui enda jaoks tarvis, seda teistele pakkuda, vastupidi ka. Veel leiab infot erinevate toiduga seotud sündmuste kohta ning retseptinurga.

 

Kohaliku toidu portaal on loodud Eesti maaelu arengukava 2014-2020 meede 16.4 toetusel (Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus).

2016-2018 kestnud projekti eesmärk oli luua internetiportaal, kus tarbijad saavad osta ja ettevõtjad saavad müüa oma tooteid otse tarbijale - OTT internetis. Portaalis saavad oma tooteid tutvustada ja müüa ettevõtjad 255 km raadiuses Jõgevalt (taotleja tegevuskohast). Portaalil funktsionaalsused: 1) ettevõtted saavad tutvustada oma ettevõtet ja müüa/tutvustada oma tooteid kokkulepitud viisil 2) piirkonna elanikele tekib võimalus avaldada köögivilja ostu/müügi kuulutusi, 3) kalendri funktsioonis on võimaik välja tuua suuremad piirkondlikud kohaliku toidu ostu ja müügiga seotud üritused Jõgevalt 255 km raadiuses; 4) lisaks avaldatakse retsepte ning on võimalik panna üles ka valdkonda puudutavaid artikleid. 

Projekti ülejäänud tegevused olid seotud kohaliku toidu laiema tutvustamisega.  Tegevuste osa puudutas messidell, festivalidel ja laatadel osalemist (Maamess, Kasepää Kala ja Veefestival, Küüslaugufestival, Paunvere laat, Jõgevamaa Minimess), kus tutvustatakse toiduportaali; arendatakse ettevõtjate võrgustiku koostööd, tutvustatakse tooteid ja laiendatakse võrgustikus (portaalis) osalevate ettevõtjate/toodete ringi ning propageerida kohalikku toitu laiemalt. Trükiste eesmärk oli tutvustada portaali, ettevõtteid ja kohalikku toitu ning neid jagati erinevatel toiduüritustel. 

 

 

Kontakt:

Jõgevamaa Koostöökoda

www.jogevamaa.com

ylle@jogevamaa.com